Vítejte!

"Mojí vášní, je vše čisté a krásné. Dívám se na život z perspektivy šperkového designu. Miluji přírodu - je nekonečným zdrojem inspirace. Ráda se procházím a zaznamenávám si přírodní obrazce na kousek papíru. Z Kombinací čar a oblastí, které si vymyslím, vzniká návrh pro budoucí dílo. Přemýšlím nad detaily a experimentuji s materiálem tak dlouho, dokud mi výsledek dokonale nesedí i po technické stránce. Tak tvořím šperky - nemám ráda nudné kopírování již zažitých vzorů."

Tereza Bajnarová

 

 

Originální vlastní design i zakázková výroba.... Přírodní drahé kameny & drahé kovy zlato a stříbro.

Krabička zdarma nebo luxusní krabička (s doplatkem).

Na vyžádání:

- certifikát A4 s razítkem ověření kovů i kamenů znalcem

- krásné dárkové poukazy s libovolným textem

Vyberte si šperk a využijte kontaktních formulářů, info o dostupnosti a ceně šperku, obdržíte obratem.

Jak pečovat o šperky

 

Doporučuji Vám dbát následujících rad, jak zacházet se šperky :

Nenoste šperky v těchto situacích:

Černání šperků:

Stříbrné šperky reagují na nejrůznější chemické prostředí svým zčernáním (reagují s oxidy síry - sulfidy, tzv.: ,,oxidují''). Je to přirozená vlastnost stříbra, nikoli závada. Proto vždy stříbrné šperky odkládejte při praní, mytí nádobí apod. U některých z Vás může dojít k oxidaci stříbrného šperku vlivem specifických vlastností potu a proto doporučuji šperk vždy při větší fyzické námaze odkládat. V případě, že se tomuto nevyhnete, ihned poté šperk sundejte, opláchněte vlažnou vodou a důkladně vysušte proudem teplého vzduchu.

Šperky s kameny, perlami a skleněnými doplňky:

Nemáčejte v horké vodě a saponátech, které nejsou přímo určeny k čištění šperků odkládejte na koupalištích a v lázních, které obsahují přírodní minerální vody (může dojít k úplnému a nenávratnému zničení šperků) neodkládejte šperky do blízkosti věcí obsahujících síru a sirné sloučeniny (lepidla, guma, lepenka atd.)

Ploché, lisované, splétané, pevné a broušené řetízky, náramky a náušnice:

Odkládejte vždy před spánkem a při sportu - vyvarujte ostrého ohybu šperku.

Šperky vždy :

Ukládejte do šperkovnic k tomuto účelu určených nebo do krabiček. Krabičky slouží k trvalému ukládání šperků. Při dlouhodobém odložení šperku Vám doporučujeme ho navíc uložit nejlépe do celofánového sáčku, aby nedošlo k jeho oxidaci. Sáček z PVC nedoporučujeme, protože obsahuje určité množství chlóru, a tento může především u stříbrných šperků zapříčinit jejich zažloutnutí. čistěte jen prostředky k tomuto účelu určenými (vata, hadříky, čistič stříbra atd.), po vyčištění je opláchněte proudem vody max. 50 C teplé a následně dokonale vysušte proudem horkého vzduchu (fénem).

Mějte na paměti, že stříbro je relativně měkký tvárný kov, a proto je třeba se stříbrnými šperky zacházet opatrně, aby nedocházelo k deformacím, zejména u drobných šperků. Tyto byť drobné deformace potom mají vážné dopady na strukturu celého šperku nebo na uchycení kamenů, které můžou vypadávat.

Nechávejte pravidelně svůj šperk kontrolovat u odborníků.

JAK SNADNO ZJISTIT VELIKOSTI PRSTENŮ:

 

VELIKOST PRSTENU PRO VLASTNÍ POTĚŠENÍ:

Znáte-li ze svých předchozích nákupních aktivit svou prstenovou velikost, použijte ji! Máte-li kroužek, nebo prsten sedící na Vámi vybraný prst, změřte dle pravítka jeho vnitřní průměr, a hotovo! Nebo oviňte kolem Vámi vybraného prstu tenký proužek papíru tak, aby se jeho konce nepřekrývaly. Ten pak změřte. Pozor na to, jestli máte větší klouby, pak ať sedí proužek těsně okolo kloubu...

VELIKOSTI PRSTENU PRO NĚKOHO JINÉHO:

Lze-li se zeptat, nebo použít návod shora, pak není co řešit. Má-li to být překvapení, postupujte rafinovaně, např. tajně zkuste bod 2. nahoře, případně si prsten oběti půjčte a zapamatujte si místo na Vašem prstu, kde Vám prsten seděl a postupujte podle bodu 3. Pokud se přesně netrefíte, nevadí, velikost zakoupeného prstenu Vám ráda upravím na potřebnou míru!

Tabulka velikosti prstenů

 

Tabulka velikosti prstenů

 

Puncy